Retro, tiger alebo mačka? Dolaďte svoj outfit trendy slnečnými okuliarmi!

Retro, tiger alebo mačka? Dolaďte svoj outfit trendy slnečnými okuliarmi!

Damske-slnecne-okuliare---2015_v2
Slnečné okuliare nepredstavujú len ochranu vášho zraku, ale čím ďalej viac tiež neoddeliteľnú súčasť nielen letných outfitov. Správny tvar, veľkosť aj farba slnečných okuliarov dodajú vášmu vzhľadu onú čerešničku. A aké trendy poletia tohtoročnú sezónu? Je mnoho štýlov rámov, ktoré stoja za povšimnutie a nemali by chýbať vo vašom šatníku.

Nech žije retro!

V posledných módnych kolekciách sa vracia retro a dámske slnečné okuliare nie sú výnimkou. Pre leto 2015 je typický návrat do šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov. Dominujú kostené rámy v prírodných farbách ako je zelená, hnedá a sivá.

Ďalší návrat do minulosti predstavujú okrúhle tvary, tzv. Lennonky. U týchto slnečných okuliarov môžete voliť kovový rám s tmavými sklami alebo kombináciu modernejšieho plastu výrazných farieb.

Čím väčšie, tým lepšie

Často si pri výbere slnečných okuliarov kladieme otázku, či nie sú až príliš veľké. Tento rok však tento problém môžete hodiť za hlavu! Ak vášej tvári nesedia guľaté lennonky, veľké okuliare pre vás budú tie pravé. Skvelé kolekcie predstavujú značky Diesel, Guess, TODS, John Galliano, Roberto Cavalli, Miss Sixty alebo GEOGRE GINA & LUCY.

Jednou z možností veľkých slnečných okuliarov sú tzv. Cateye (mačacie oči). Sú veľké, výrazné a smerom k obočiu sa zužujú. Tento štýl slnečných okuliarov prezentujú napríklad aj speváčky Rihanna a Katy Perry. Ak chcete byť neprehliadnuteľná, vyberte cat eye, napríklad s tigrovaným vzorom.

Nepodceňujte bielu

Klasickou farbou (a to nielen u okuliarových rámoch) predstavuje čierna. Ľahko sa dá zladiť so všetkým a je vždy “in”. Tento rok na ňu ale zabudnite a stavte na jej protiklad – bielu! Rovnako tak ako čierna je ľahko kombinovateľná a skvele doladí nie len váš námornícky ale aj iný outfit. Biele slnečné okuliare sú jemné a elegantné. Keď zvolíte správny tvar, okoloidúcich absolútne ohromíte.

Nechýba ani safari

Leopard, tiger, zebra alebo korytnačka. Divoký zvierací vzor tento rok nie je trendy len na oblečení, ako tomu bolo vlani, ale dnes letí práve na módnych doplnkoch. Nech už zvolíte akýkoľvek typ rámu na okuliare, zvierací vzor skrátka a jednoducho nesmie chýbať.

Nezabúdajte na sklá

Nielen farba rámov na okuliare, ale aj farba skiel je dôležitá. Tohtoročnému roku dominujú svetlá sklá, za ktorými sa moc neschováte. Ďalším trendom je farebné ombré, známe predovšetkým z kaderníckych salónov ako vlasová úprava. Ak stavíte práve na ombré slivkových a ružových odtieňov pre tento rok budete proste top.

Sorry, comments are closed for this post.

CENTRUM ZDRAVEJ VÝŽIVY

stránky sú vo výstavbe, pripravujeme nový obsah

There are no icons to display.