Matcha – zázračný zelený čaj?

Matcha – zázračný zelený čaj?

Čo je to Matcha?

matcha-tea-pripravaMatcha (Matcha Tea) patrí medzi najpopulárnejší zelený čaj na svete. Čerstvé čajové lístky sa starostlivo rozomelú na jemný prášok s úžasnou chuťou a výnimočnými vlastnostiami. Zelené lístky Matcha obsahujú veľké množstvo unikátnych katechínov a aminokyselín.

Matcha čaj pochádza z Japonska, kde je súčasťou čajového obradu už takmer 900 rokov. V súčastnosti získava Matcha tea popularitu po celom svete a možno ho nájsť v kaviarňach a v obchodoch so zdravou výživov.

Zázrak z Japonska

Matcha je v podstate veľmi koncentrovaná forma zeleného čaju . Vďaka spôsobu akým sa Matcha pestuje sú čajové lístky plné dôležitých vitamínov a minerálov . Čajové kríky sa pestujú v tieni, čo dramaticky zvyšuje obsah chlorofylu v liste a zelené lístky čaju sú tak zvlášť bohaté na antioxidanty. Pri príprave čaju sa jemne rozomletý prášok Matcha rozpustí vo vode, čím pijeme celú rastlinu a príjmeme tak všetky oceňované živiny.

Matcha antioxidanty

Matcha teaČaj Matcha obsahuje až 137 krát viac antioxidantov ako bežný zelený čaj! Antioxidanty nás chránia pred voľnými radikálmi , ktoré spôsobujú starnutie a celkové poškodenie našich buniek. Skóre obsahu antioxidantov pri Matcha čaji, ďaleko prevyšuje hodnoty ďalších známych super-potravín ako je špenát , čučoriedky a plody kustovnice!

Matcha obsahuje dve špeciálne aminokyseliny  Teofylín a L-theanín. Rovnako ako všetky druhy zeleného čaju, aj matcha prirodzene obsahuje kofeín, ale na rozdiel od kávy, spolupracuje s týmito dvoma dôležitými aminokyselinami a dodáva tak telu dostatok  energie počas 6 hodín. Tým, že stimuluje produkciu alfa mozgových vĺn, L-theanín pomáha vytvoriť stav mentálnej bdelosti.

Účinky L-theanínu

  • zlepšenie pri učení
  • podpora koncentrácie
  • podpora imunitného systému

Využitie Matcha tea

Matcha je  skvelou surovinou na výrobu dezertov, pochúťok a nápojov s chuťou zeleného čaju. Medzi lahôdkami vyrobenými z Matcha nesmie chýbať Matcha zmrzlina, dezerty, Matcha latte či Matcha smoothie.

CHUDNUTIE S MATCHA ČAJOM

Štúdia zverejnená v časopise American Journal of Clinical Nutrition ( 1999 ) zistila, že zelený čaj môže zvýšiť termogenézu o 35-43 %. Termogenézia je jedným zo spôsobov, ako zvýšiť svoj ​​denný energetický výdaj. ( tj. spaľovanie kalórií ).

ZDRAVÁ POKOŽKA

Zelený čaj obsahuje polyfenoly, ktoré bránia nepriaznivým účinkom UV žiarenia na kožu . Je dobre známe, že UV žiarenie zo slnka môže poškodiť  pokožku a dokonca spôsobiť rakovinu kože. Polyfenoly zeleného čaju môžeu byť použité ako efektívny prostriedok pri prevencii pred nežiadúcim slnečných žiarením. Match tea tak pomáha, aby vaša pleť zostala mladá a krásna .

Sorry, comments are closed for this post.

CENTRUM ZDRAVEJ VÝŽIVY

stránky sú vo výstavbe, pripravujeme nový obsah

There are no icons to display.